لاغری با طب سوزنی

3b0d80dc4c80099f06612a617e94b826دکتر زهرا علیزاده، متخصص پزشکی ورزشی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه طب سوزنی می تواند به عنوان یک روش مکمل در درمان چاقی و کاهش وزن مورد استفاده قرار گیرد، گفت: استفاده از طب سوزنی نه به تنهایی بلکه در کنار رعایت یک برنامه غذایی صحیح و اصولی و همچنین انجام ورزش و فعالیت بدنی     می تواند برای افراد دچار چاقی و اضافه وزن سودمند باشد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: برای استفاده از طب سوزنی در درمان چاقی یک سری نقاط خاص از بدن از جمله گوش و شکم فرد سوزن زده می شود که تاثیر عصبی این کار باعث می شود که مرکز اشتهای فرد به طور معناداری تحت تاثیر قرار بگیرد در نتیجه فردی که برای درمان چاقی طب سوزنی می شود احساس سیری بیشتری دارد و راحت تر می تواند شرایط رژیم را تحمل کند.

به گفته این متخصص پزشکی ورزشی طب سوزنی اگر به شکل صحیح و اصولی انجام شود در جلوگیری از پرخوری های عصبی نیز در افراد نقش داشته و می تواند روشی موثر برای بهبود بخشیدن به حرکات روده ها باشد.

وی ادامه داد: اثرات مثبت طب سوزنی تنها به درمان چاقی محدود نشده و حتی می توانیم از این روش برای دردهایی که ناشی از گرفتگی و اسپاسم های عضلاتی هستند و یا دردهای زانو و کمر که مزمن شده اند نیز استفاده کنیم.

علیزاده در پاسخ به این سوال که دوره درمانی طب سوزنی برای چاقی باید چقدر باشد، توضیح داد: شاید نتوانیم یک عدد قطعی در این زمینه بدهیم و باید این مساله بسته به شرایط فرد تعیین شود ولی به هر حال حداقل تعداد جلسه های لازم برای این کار ۱۰ جلسه است که باید هر هفته دو بار یا سه بار انجام شود.

منبع: سلامانه