ورزش نکردن از سیگار کشیدن بدتر است! ورزش نکردن از دیابت و بیماری قلبی بدتر است!

ورزش نکردنهمه شنیده بودیم که ورزش کردن برای سلامت مفید است اما اخیراً نتایج یک مطالعه پا را فراتر گذاشته و نشان داده است که بی تحرکی نسبت به سیگار کشیدن، دیابت یا بیماری قلبی خطرات بیشتری برای سلامتی دارد! این مطالعه بر بیش از ۱۲۲ هزار نفر انجام شد و نتایج متحیر کننده آن نشان داد که نسبت به بیماری های شناخته شده ای مثل دیابت و فشارخون، نداشتن تحرک و کم بودن آمادگی جسمانی خطر مرگ بالاتری را در آینده پیشگویی می کند.

به زبان ساده تر اگر تمام طول روز بر کاناپه دراز  کشیده اید  و به دوست خود تذکر می دهید که سیگار نکشد چون برای سلامتی اش مضر است، خیلی از آینده خود مطمئن نباشید…

حداقل ۵ روز در هفته به مدت ۳۰ دقیقه ورزش و فعالیت بدنی هوازی با شدت مناسب توصیه می شود. شدت مناسب به معنی این است که حین فعالیت ضربان قلب شما بالا برود و براحتی نتوانید یک جمله را به طور کامل و بدون نفس گرفتن بیان کنید. به زبانی دیگر شدت فعالیت باید برای شما متوسط تا حدودی سخت باشد.

 اگر ورزش کردن را دوست ندارید با فعالیت های تفریحی مثل پیاده روی تند در پارک یا بازی و فعالیت با کودکانتان آمادگی جسمانی خود را افزایش داده، زندگی سالم تر و طولانی تری را برای خود رقم زنید. فراموش نکنید که هر چه بیشتر فعال باشید از فواید بیشتری بهره مند خواهید شد.