پنج مورد تعجب‌آور که بر وزن بدن تأثیر می‌گذارد

موارد تعجب آور بر وزنبسیاری‌ها ممکن است فکر کنند که برای مبارزه با چاقی مفرط باید اراده‌ای بسیار قوی داشته باشید، محققان اما طور دیگری فکر می‌کنند. بنابر آخرین تحقیقات پزشکی و علمی، در اینجا درباره پنج عامل شگفت‌انگیز خواهیم گفت که بر وزن تأثیر می‌گذارد:

۱.  میکروب‌های روده

پروفسور تم اسپکتر از “نهاد تحقیقاتی دوقلوهای بریتانیا” در آزمایش‌ها و مطالعه چندین هزار دوقلو متوجه شده است که اضافه ‌وزن یکی از دوقلوها نسبت به دیگری بستگی به میکروب‌های کوچکی دارد که در داخل روده‌ها زیست می‌کنند. پس نداشتن تنوع میکروب‌ها در روده‌ها به این معنا خواهد بود که ممکن است وزن بیشتری پیدا کنید. تحقیقات نشان داده است که داشتن رژیم غذایی سالم، متنوع و غنی از منابع فیبر باعث به وجود آمدن میکروب‌های متنوع در روده‌ها می‌شود.

۲.  ژن‌ها

دانشمندان دانشگاه کمبریج به این باور هستند که بعضی ژن‌های مشخص روی اشتهای افراد تأثیر می‌گذارد و همچنین بر ترجیح انواع غذاهایی که می‌خورند. ژن‌ها همچنین بر چگونگی سوخت کالری و چربی بدن تأثیرگذار است.

۳.  زمان خوردن غذا

دکتر جیمز براون، متخصص چاقی، می‌گوید که هر چه ما صبحانه را دیرتر بخوریم، احتمال دارد وزن بیشتری بگیریم،  به همین دلیل افرادی که ساعات کاری نامنظمی دارند و یا شبکاری می‌کنند، ممکن است در از دست دادن وزن نیاز به تلاش بیشتری داشته باشند.

۴.  فریب دادن مغز

هوگو هارپر، دانشمند علوم رفتاری، می‌گوید راه‌های مختلفی وجود دارد که به جای حساب کردن کالری، شیوه برخوردمان با خورکی‌ها را عوض کنیم. مثلاً غذاهایی را که ظاهر وسوسه‌برانگیزی دارند و سالم نیستند در معرض دیدتان قرار ندهید یا با یک بسته کامل بیسکویت در مقابل تلویزیون ننشینید و به جای آن تعداد مشخصی از آن را که می‌خواهید بخورید در بشقابی بگذارید. دکتر هارپر همچنین رفتارهای تعویضی در غذاهای مورد علاقه را پیشنهاد می‌کند. اینکه به جای نخوردن کامل غذای مورد علاقه مان، تلاش کنیم جایگزین کم‌کالری آن را پیدا کنیم.

۵. هورمون‌ها

پژوهشگران دانشگاه امپریال کالج لندن هورمون‌هایی را بازآفرینی کرده‌اند که باعث تغییر در اشتها پس از جراحی کوچک کردن معده، می‌شود. این هورمون‌ها در حال حاضر در مرحله آزمایش است و اگر نتیجه‌بخش و بی‌خطر باشد، ممکن است به شکل تزریق برای افرادی که اضافه‌وزن دارند توصیه شود.

منبع: http://www.bbc.com/persian/science-43940584