کدام روش برای من مناسب تر است؟

روش های لاغریطب سوزنی؟ ورزش با دستگاه (EMS trainingکربوکسی تراپی؟ مزوتراپی؟ 

اگر اضافه وزن بالایی دارید، زمان مناسبی برای شروع این نوع روش ها نیست، ابتدا باید با رژیم درمانی و برنامه ورزشی مناسب ۵ تا ۱۰ درصد از وزن خود را کاهش دهید.

در قدم بعدی بر اساس نوع چاقی، روش درمانی مناسب به شما پیشنهاد می شود. اجازه دهید با چند مثال پیش برویم:

طب سوزنی را به عنوان انتخابی برای کاهش سایز موضعی توصیه نمی کنم اما اثرات مثبتی در کاهش وزن کلی و به تبع آن کاهش چربی موضعی خواهد داشت. در اولین مرحله یکی از بهترین انتخاب های کمکی درمان در افرادی است که اضافه وزن زیادی دارند، سوخت و ساز بدنشان پایین است، پرخوری های عصبی دارند یا اشتهای کنترل نشده و زیاد اجازه رعایت رژیم را به آن ها نمی دهد. افراد مناسب دیگر برای این روش کسانی هستند که همزمان درد زانو دارند. این روش درمانی علاوه بر کنترل وزن، درد و التهاب در زانو را کاهش می دهد و کمک می کند که شما بتوانید تحرک بیشتر و در نتیجه کاهش وزن بیشتری داشته باشید.

اگر تجمع چربی شما در نواحی خاصی از بدن مثلاً اطراف ران و باسن است و عجله ای هم در رفع سریع آن ها ندارید، مزوتراپی را به شما پیشنهاد می کنم. در این نوع درمان، زمانی چند هفته ای لازم است تا اثرات دارو ظاهر شود. این نوع روش درمان به “برداشت چربی بدون جراحی” نیز معروف است.

اگر جزء آن دسته از افراد هستید که عجولید و حوصله صبر کردن ندارید، کربوکسی تراپی را به شما توصیه می کنم. اما در این روش لازم است که کمی همت کنید و بعد از جلسات تزریق ورزش هوازی داشته باشید تا برداشت چربی از محل تزریق افزایش یابد.

تمرین درمانی با دستگاه (EMS training) می تواند به عضلات فرم دهد. ممکن است به صورت تنها یا همراه با تزریق گاز کربوکسی انجام شود. ترکیب کردن این دو روش تأثیرات بهتری دارد.