کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپیتبلیغات روش های لاغری موضعی فراوان و گیج کننده شده اند. شک در تأثیرگذار بودن مداخلات بسیاری از اوقات افراد را گیج می کند و انتخاب مناسب از بین روش های مختلف مشکل است.

پیش از مطالعه این مطلب بدانید که هیچ روشی به اندازه سبک زندگی سالم از قبیل فعالیت فیزیکی یا ورزش و رعایت رژیم غذایی صحیح و علمی نمی تواند اندام مناسبی را برای شما بسازد. در کنار این موارد می توانید از روش های علمی دیگر کمک بگیرید. کربوکسی تراپی یکی از این روش هاست.

در این روش گاز دی اکسید کربن به زیر پوست تزریق می شود. این گاز موجب افزایش جریان خون در محل شده و به کاهش چربی موضعی و افزایش بافت کلاژن کمک می کند. سوالات شایعی که در مورد این روش درمانی وجود دارد به صورت ساده در ذیل پاسخ داده شده است:

آیا این روش مؤثر است؟ این روش معجزه نمی کند!… اما می تواند سلولیت را کاهش دهد و اندام زیباتری را برای شما می سازد.

آیا تزریق این گاز درد دارد؟ معمولا در جلسات اول، حس عبور گاز از زیر پوست ممکن است که خوشایند نباشد اما درد شدیدی وجود ندارد.

آیا بعد از تزریق نیاز به استراحت یا اقدام خاصی هست؟ درمان سرپایی بوده، در عرض چند دقیقه انجام می شود و پس از آن به استراحت نیاز نیست.

آیا این روش عوارض خاصی دارد؟ گاز دی اکسید کربن ضرری ندارد، به طور طبیعی هر روز در بدن ساخته می شود و مقدار اضافی آن از طریق ریه­ها دفع می شود. معمولا بعد از تزریق تورم مختصری در محل وجود دارد که به تدریج و طی چند ساعت به طور کامل جذب می شود. ممکن است کبودی مختصری در محل ایجاد شود.

آیا این روش هزینه بالایی دارد؟ نسبت به سایر روش های کاهش چربی موضعی از قبیل ساکشن چربی یا کرایو لیپولیز هزینه کمتری دارد. هزینه هر جلسه تقریبا معادل روش هایی مثل کاویتاسیون و RF است.

چند جلسه درمانی نیاز است؟ معمولا درمان طی ۸ تا ۱۰ جلسه به صورت هفتگی انجام می شود. اما بر اساس میزان سلولیت و مقدار شلی پوست ممکن است که تعداد جلسات و فاصله درمان تغییر کند.