گول تبلیغات را نخورید

گول تبلیغاتبرای افزایش حجم عضلات، کاهش وزن یا کاهش درصد چربی بدن خود به هر دری می­ زنید و نتیجه نمی گیرید؟

زنان خوش اندام و کمر باریک یا آقایان با عضلات برجسته و حجیم در تبلیغات تلویزیون و ماهواره شما را هم وسوسه می کنند تا مکمل یا داروی بی نام و نشانی را که در دستشان گرفته اند با قیمت سرسام آور بخرید؟

به عنوان یک قانون کلی هر نوع تبلیغی که وعده های عجیب و غریب می دهد، واقعی نیست یا مهمتر از آن احتمالا آلوده به مواد ممنوعه است. افزایش حجم عضلات در یک هفته…کاهش ۴ سایز در دو جلسه مصرف و … از نظر علمی امکان پذیر نیست.

روش های اصلی افزایش حجم عضلات و کاهش درصد چربی بدن، رژیم غذایی صحیح و برنامه ورزشی اصولی است.

مکمل ها، داروهای شیمیایی یا گیاهی اگر درست و برای شخص شما انتخاب و تجویز شوند، در این راه به شما کمک می کنند. حالا سوال اینجاست که چرا برخی مکمل ها در بعضی از افراد خوب عمل می کنند. احتمالات موجود را بررسی کنیم:

– مواد موجود در مکمل ها یا داروها در هر برندی متفاوت است.

اگر از نظر علمی یک مکمل خاص تاثیر خوبی داشته اما شما سودی از مصرف آن نبرده اید، برند دیگری از همان مکمل را امتحان کنید.

– مکمل مواد ممنوعه ای دارد که در جدول راهنمای آن ذکر نشده است.

 مراقب باشید… برخی از شرکت های تایید نشده و غیر قانونی، مواد ممنوعه ای را داخل مکمل ها اضافه می کنند که در جدول راهنمای آن ذکر نشده است.

– پاسخ افراد به داروها و مکمل ها متفاوت است.

ممکن است دوستان دیگر شما از مصرف نوعی مکمل سود برده باشند اما این بدان معنی نیست که بدن شما هم حتما به این مکمل پاسخ خوبی می دهد.

– نیاز افراد به مکمل ها یا داروها متفاوت است.

ممکن است یک فرد برای افزایش چربی سوزی به مکمل افزاینده سوخت و ساز نیاز داشته باشد و دیگری به مکمل پروتیینی… بنابراین انتخاب صحیح نوع مکمل بسیار مهم است.

– نکته آخر: اثر دارونما

تحقیقات نشان داده است که بدن بسیاری از افراد با مصرف دارونماها یا داروهای بی اثر هم جواب می دهد. این اثر فقط یک باور ذهنی است!