آیا می توان انواع تمرینات EMS موضعی و کلی بدن را به صورت ترکیبی انجام داد؟

انواع تمرینات EMS موضعی و کلی بدنابتدا هدف تمرینات را مشخص کنید. آیا قصد چربی سوزی دارید یا افزایش حجم عضلات مد نظر است؟ آیا قصد دارید بر منطقه ای خاص کار کنید یا شکل گیری کل بدن را می خواهید؟

بهتر است تمرینات ای ام اس با فاصله ۴۸ الی ۷۲ ساعته انجام شوند. انجام تمرینات به صورت متوالی خستگی و گرفتگی های عضلانی ایجاد می کند. در برخی شرایط می توان روش های موضعی و تمرینات کلی بدن را با فواصل کمتری انجام داد. به عنوان مثال اگر قصد کاهش سایز ناحیه شکمی را دارید و همزمان برنامه ورزش کاهش وزن دارید، می توانید با فواصل یک روز درمیان روش موضعی و سیستمیک را با هم ترکیب کنید.

در برنامه تمرینی افزایش حجم عضلات فواصل بیشتر را در نظر بگیرید تا عضلات فرصت استراحت داشته باشند. 

فواید تمرینات با تحریک الکتریکی موضعی(Local EMS training):

بر یک یا چند منطقه مورد نظر بدن تمرکز می کند و درمانگر می تواند شدت تحریک الکتریکی را در محل بالاتر ببرد. جریان خون موضعی در منطقه افزایش می یابد و به دنبال آن برداشت چربی موضعی بیشتر می شود.

همچنین در این روش می توان بر عضلات ضعیف تمرکز کرد و تمرینات توانبخشی اختصاصی انجام داد.

در دردهای مفاصل تحمل کننده وزن مثل زانو و مچ پا می توان با تقویت عضلات، فشار وارد بر مفصل و به دنبال آن درد را کاهش داد.

فواید تمرینات با تحریک الکتریکی کلی بدن (Total body EMS training):

در این روش عضلات بزرگ بدن فعال می شوند و سوخت و ساز بالا می رود. کالری سوزی حین ورزش افزایش می یابد و با تلاش کمتر نسبت به وضعیت بدون دستگاه، ضربان قلب بالاتر می رود. همچنین بعد از ورزش نیز تا مدتی سطح متابولیسم بدن بالا می ماند.

در افراد تازه کار که تمرینات قدرتی را شروع کرده اند، این تحریکات کمک می کند که فعال شدن عصبی عضلات سریعتر رخ دهد و روند حجم گیری عضلانی تسریع شود.