تأثیرگذار زندگی کنید

اثرگذازیبارها و بارها از مراجعینم این جمله را شنیده ام: ʺاین هفته مهمانی زیاد داشتیم، نتوانستم برنامه رژیم و ورزشم را دنبال کنمʺ

با کلمه مهمانی چه چیزهایی به ذهنتان می­رسد؟ یک میز پر از شیرینی، شکلات، تنقلات و … غذاهای رنگانگ و پرکالری… چند ساعت لم دادن روی مبل و … توجه کرده اید که معمولا سالاد سر میز اضافه می آید؟ یا ظرف میوه به اندازه ظرف شیرینی خالی نمی شود؟

حالا وضعیت دیگری را تجسم کنید: یک مهمانی گرفته اید و روی میز پذیرایی فقط ظرف میوه و حداکثر یک ظرف کوچک آجیل گذاشته اید. بدون پرخوری قبل از غذا، مهمانان خود را به سر میز شام دعوت می­ کنید. روی میز، سوپ، سالاد یا مخلوط سبزیجات پخته و گوشت سفید چیده اید. خبری از  پلو یا خورش چرب و سیب زمینی سرخ کرده نیست. به جای سس های پر از چربی، کنار غذا زیتون و ماست دارید.

احتمالا با خودتان می­ گویید « وای آبرویم می رود، همه فکر می کنند که غذا درست کردن بلد نیستم» … ولی به خاطر داشته باشید، شما با شروع این کار سنگ بنای عادتی مهم را بین دوستان یا خانواده خود گذاشته اید و آن برگزار کردن یک دور همی سالم است.

این کار را در زمان مهمانی رفتن هم انجام دهید. بین خریدن دو کیلو شیرینی و دو کیلو موز معمولا کدام را انتخاب می کنید؟ فراموش نکنید که سلامت عزیزانتان مهمتر از جلوه بسته های شیک و تزیینی شیرینی یا شکلات های پرکالری است.

حالا یک پیشنهاد هیجان انگیز را امتحان کنید. مهمانی بعدی را در پارک بگیرید و سرگرمی مهمانان خود را یک نوع بازی فعال مثل یک دست فوتبال دوستانه برنامه ریزی کنید. یقین داشته باشید خاطره خوش این مهمانی را هیچ کس فراموش نخواهد کرد.