درد مزمن (قسمت دوم)

درد مزمنادامه روش های برخورد با درد مزمن:

درد خود را به صورت روزانه ثبت کنید: روزانه از یک تا ده به درد خود نمره دهید. این ثبت روزانه آگاهی دقیقی از وضعیت پیشرفت یا پسرفت دردها به شما می دهد و به پزشکتان کمک می کند تا درمان ها را به درستی تغییر دهد.

در طول روز نفس های عمیق بکشید: تنفس عمیق یکی از درمان های مناسب درد بخصوص گرفتگی های عضلانی ناشی از اضطراب است. این درمان رایگان را وقتی در یک ترافیک طولانی گیر افتاده اید یا پشت میز کار نشسته اید، امتحان کنید.

تمرینات قدرتی انجام دهید: به نظرتان عجیب است وقتی می گوییم برای کنترل درد وزنه بزنید؟ این توصیه پشتوانه علمی دارد. تقویت عضلات، قدرت عمومی بدن را در مقابله با فعالیت های روزانه بهبود می بخشد. فشار از مفاصل دردناک را کاهش می دهد و هورمون های شما را تنظیم می کند. لازم نیست برای انجام این تمرینات به باشگاه بروید. با یک دمبل در منزل نیز می توانید عضلات خود را پرورش دهید.

مکمل های مناسب مصرف کنید: آیا شما هم جزء آن دسته افراد هستید که از دارو خوشتان نمی آید؟ اما برخی مکمل ها و داروها می توانند از طریق مکانیزم های دیگری غیر از اثرات کوتاه مدت ضد درد عمل کنند. تحت نطارت پزشک خود می توانید  این مکمل ها را دریافت کنید. به عنوان مثال مکمل هایی موجودند که از گیاهان طبیعی استخراج شده اند و اثرات کاهش التهاب و در نتیجه کنترل درد را در بدن دارند.

از مشاور کمک بگیرید: ممکن است با خودتان بگویید چه کمکی از مشاور برای کنترل درد برمی آید؟ اما واقعیت این است که بسیاری از دردها نشانه یک مشکل غیر جسمی و ذهنی هستند که به صورت فیزیکی خود را نشان می دهند.