مراحل ضدعفونی صحیح سبزیجات،جوانه غلات و محصولات سالادی

مرحله اول: پاکسازی کنید

میوه ها و سبزیجات را به دقت تمیز کنید. گل و لای اضافه اطراف سبزیجات به خصوص سبزی خوردن را بگیرید و قسمت های گندیده شده یا خراب را دور بریزید. میوه ها و سبزیجات را حدود ۲۰ دقیقه داخل آب تمیز قرار داده، سپس آبکشی کنید. 

مرحله دوم: انگل زدایی کنید

یک ظرف بزرگ (متناسب با میزان میوه و سبزی که برای شست و شو دارید) انتخاب کنید. به ازای هر یک لیتر آبی که داخل ظرف هست (معادل ۴ لیوان)، ۵-۳ قطره مایع ظرفشویی به آب اضافه کنید و هم بزنید تا کفاب درست شود. میوه ها و سبزیجات را داخل کفاب بریزید و مطمئن شوید که کف به طور کامل روی میوه ها و سبزیجات را پوشانده است. ۵ دقیقه صبر کنید، سپس میوه و سبزی را از داخل کفاب جمع آوری و کفاب را تخلیه کنید. ظرف و محتویات آن را مجدداً با آب سالم شستشو دهید تا تخم انگل ها و باقیمانده مایع ظرفشوئی از آنها جدا شوند.

مرحله سوم: ضدعفونی کنید

این مرحله برای از بین بردن میکروب ها ضروری است. در این مرحله باید از مواد گندزدایی استفاده کنید که در داروخانه و با مجوز وزارت بهداشت در دسترس است. یکی از متداول ترین انواع مواد گندزا، پودر پرکلرین ۷۰% است. به ازای ۵ لیتر آب (معادل ۲۰ لیوان) به ۱ گرم پودر پرکلرین (نصف قاشق چای خوری سرصاف) نیاز دارید. پودر را داخل آب ریخته و هم بزنید تا حل شود. سپس سبزیجات را ۵ دقیقه داخل آب بگذارید.

همچنین می توانید از یک قاشق مرباخوری آب ژاول ۱۰ درصد یا ۲ قاشق مرباخوری آب ژاول ۵ درصد استفاده کنید (با توجه به درصدهای متفاوت آب ژاول در بازار این روش توصیه نمی شود).

نکته مهم:  جایگزین کردن نمک در این مرحله توصیه نمی شود.

مرحله چهارم: آب بکشید

دوباره سبزیجات را با آب تمیز بشویید تا باقی مانده مواد ضدعفونی کننده و گندزدا شسته شود.

توصیه مهم: سبزیجات برای هر وعده آماده شود و زمان ماندگاری طولانی در محیط یا یخچال نداشته باشد.

نکته: برای شستشوی میوه ها مرحله اول و دوم کافی است اما بهتر است در مرحله مصرف پوستگیری شوند.

منبع: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی معاونت بهداشت مرکز سلامت محیط و کار، “اطلاعیه بهداشتی سالم ســازی سبزیجـــات، جوانه غلات و محصولات سالادی “