۱۱ مورد از بهترین راه ها برای سوزاندن سریع چربی

چربی سوزیسوزاندن چربی اضافی همیشه چالش برانگیز است، چه به دنبال بهبود وضعیت کلی سلامت خود باشید و چه قصد داشته باشید برای زیبایی لاغر کنید.

خوشبختانه، اقدامات ساده زیادی وجود دارد که می توانید برای افزایش چربی سوزی انجام دهید. در اینجا ۱۱ مورد از بهترین راه ها برای سوزاندن سریع چربی و بهبود کاهش وزن آمده است.

تمرینات قدرتی
طبق یک بررسی، ۱۰ هفته تمرین مقاومتی می تواند علاوه بر کاهش وزن، کالری سوزانده شده در حالت استراحت (متابولیسم پایه) را ۷٪ افزایش دهد. این نوع تمرینات باعث کاهش چربی شکمی نیز می شوند، به ویژه هنگامی که با ورزش هوازی ترکیب شوند.

رژیم غذایی پر پروتئین
خوردن پروتئین بیشتر ممکن است چربی شکمی را کاهش دهد. افزایش پروتئین مصرفی باعث کاهش اشتها، کاهش کالری دریافتی و حفظ توده عضلانی شود.

خواب کافی

مطالعات متعددی ارتباط بین خواب کافی و کاهش وزن را نشان داده اند. یک مطالعه از ۶۸۱۸۳ زن نشان داد کسانی که در طی یک دوره ۱۶ ساله ۵ ساعت یا کمتر از شبانه روز می خوابند، بیشتر از افرادی که بیش از هفت ساعت در هر شب می خوابند، احتمال افزایش وزن دارند. تحقیقات دیگر نشان می دهد که کمبود خواب ممکن است به تغییر در هورمون های گرسنگی، افزایش اشتها و خطر چاقی بیشتر منجر شود.
اگرچه همه افراد به میزان متفاوتی از خواب نیاز دارند، اما اکثر مطالعات نشان داده اند که حداقل هفت ساعت خواب در هر شب با بیشترین فواید در رابطه با وزن بدن همراه است.

مصرف چربی های سالم
چربی به آرامی هضم می شود، بنابراین خوردن آن در حد متعادل می تواند به کاهش اشتها کمک کند. دریافت بیشتر چربی های سالم از قبیل روغن زیتون، آووکادو، آجیل و دانه ها با کاهش خطر چاقی و چربی شکمی همراه است. به عنوان مثال در میان وعده ها به جای شیرینی ۵ تا ۱۰ عدد آجیل مصرف کنید.

نوشیدنی های سالم
چای سبز یکی از گزینه های عالی است. این ماده حاوی کافئین است و سرشار از آنتی اکسیدان است، که هر دو ممکن است به افزایش چربی سوزی و تقویت سوخت و ساز بدن کمک کنند. قهوه نیز به شما انرژی می­دهد و عملکرد شما را در طی روز بهبود می بخشد. نوشیدنی های شیرین و نوشیدنی های الکلی ممکن است با خطر افزایش چربی شکمی همراه باشند.

فیبر بالا
فیبر آب را جذب می کند و به کندی در دستگاه گوارش حرکت می کند و به شما کمک می کند تا مدت طولانی تری احساس سیری داشته باشید. میوه ها، سبزیجات، حبوبات، غلات سبوس دار، آجیل و دانه ها چند نمونه از غذاهای پر فیبر هستند که می توانند چربی سوزی و کاهش وزن را تقویت کنند.

کاهش کربوهیدرات های تصفیه شده

کربوهیدرات های تصفیه شده حاوی فیبر و مواد مغذی کمی هستند، گرسنگی را افزایش داده و با افزایش چربی شکم همراهند. میزان مصرف کربوهیدرات تصفیه شده از شیرینی، غذاهای فرآوری شده، ماکارونی، نان های سفید و غلات صبحانه بدون سبوس را کاهش دهید. آن ها را با غلات کامل مانند گندم کامل، کینوآ، گندم سیاه ، جو و جو دوسر جایگزین کنید.

ورزش کاردیو منظم
کاردیو به عنوان ورزش هوازی نیز شناخته می شود. اکثر تحقیقات ۱۵۰ تا ۳۰۰ دقیقه فعالیت ورزشی متوسط ​​تا شدید هفتگی یا تقریباً ۲۰ تا ۴۰ دقیقه را در اکثر روزهای هفته توصیه می کنند. مطالعات نشان می دهد هرچه ورزش هوازی از قبیل دویدن، پیاده روی، دوچرخه سواری و شنا بیشتر شود، کاهش وزن سریعتر شده، چربی شکمی بیشتری از دست می رود.

ورزش متناوب با شدت بالا (HIIT)
تمرین با فواصل پر فشار که با عنوان HIIT شناخته می شود، نوعی تمرین است که سریعاً با دوره های ریکاوری کوتاه پشت سر هم فعالیت می کنید تا ضربان قلب شما بالاتر رود. مطالعات نشان می دهد که HIIT می تواند در بهبود چربی سوزی و کاهش وزن فوق العاده مؤثر باشد. یک راه آسان برای شروع کار با HIIT ، به طور همزمان پیاده روی و آهسته دویدن با چرخش های ۳۰ ثانیه است.

مصرف پروبیوتیک ها
پروبیوتیک نوعی باکتری مفید است که در دستگاه گوارش شما یافت می شود و نشان داده شده است که بسیاری از جنبه های سلامتی را بهبود می بخشد. برخی از انواع پروبیوتیک ها از جنس Lactobacillus ممکن است به ویژه در کاهش وزن و کاهش چربی مؤثر باشند. مصرف مکمل ها روشی سریع و آسان برای دریافت یک دوز متمرکز پروبیوتیک ها در روز است. از طرف دیگر، می توانید برخی از غذاهای غنی از پروبیوتیک را مانند کفیر به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

ناشتایی متناوب
ناشتایی متناوب یک الگوی رژیم غذایی است که شامل دوره هایی از غذا خوردن و روزه گرفتن است. تحقیقات نشان داده است که روزه داری متناوب باعث کاهش وزن و چربی بدن می شود. یک نوع محبوب آن رژیم ۵/۲ است.