۴ نکته طلایی در کاهش وزن پایدار

کاهش وزن پایداربسیاری از افراد کاهش وزن موفقی دارند اما پس از یک دوره زمانی، وزن از دست رفته بر می گردد و گاهی افراد به بیش از وزن اولیه باز می گردند. راهکارهای زیر به شما کمک می کند که وزن خود را در دوره تثبیت حفظ کنید:

برنامه ورزشی منظم و سطح بالا داشته باشید:

یکی از شاخص هایی که در افراد با وزن ثابت دیده شده است، برنامه منظم ورزشی از قبیل ۶۰ دقیقه فعالیت جسمانی و ورزشی در روز یا ۱۲۰۰۰ گام روزانه است. ورزش باعث سوخت کالری می شود و میزان چربی بدن را کم می کند اما مهم تر از آن، ورزش سوخت و ساز بدن را تنظیم می کند و کنترل شما را بر اشتها تقویت می کند.

صبحانه را حذف نکنید:

در تحقیقات دیده شده افرادی در ثابت نگه داشتن وزن به مدت طولانی موفق بوده اند که به صورت منظم صبحانه مصرف کرده اند. وعده صبحانه باید حاوی پروتیین از قبیل شیر، تخم مرغ، حبوبات پخته یا پنیر باشد. صبحانه هایی که عمدتاً کربوهیدراتی هستند مثل نان سفید همراه با شکلات صبحانه، مربا، عسل و … باعث گرسنگی زودرس می شوند.

 رژیم غذایی منظم در طول هفته و تعطیلات داشته باشید:

الگوی غذایی درستی که در اکثر روزها رعایت شود، یکی از شاخص های مهم حفظ وزن است. به عنوان مثال مصرف شیر در میان وعده ها یک عادت غذایی صحیح است. اما اگر به دلایل مختلف از جمله فراموشی، عدم دسترسی و … به صورت منظم مصرف نشود، منجر به گرسنگی و در نتیجه مصرف مواد غذایی بدون ارزش غذایی مثل بیسکوییت و شکلات خواهد شد. این چرخه گرسنگی و مصرف ناسالم طی روز ادامه می یابد. این مسأله در مورد آخر هفته ها و روزهای تعطیل هم صدق می کند. اگر نیاز به یک وعده تفریحی دارید آن را در قالب یک برنامه منظم حفظ کنید. به عنوان مثال یک وعده آزاد در هفته با محدودیت های کمتر و کالری بالاتر در برنامه خود بگنجانید.

وزن خود را کنترل کنید:

در دوره های هفتگی یا ماهیانه خود را وزن کنید.